Skip to main content

EXTRA: Nieuwjaarsconcert, ‘Allez, on chante’ | 5 januari 2025 | 15.00 uur

By 24 november 2024januari 5th, 2025Nieuws Concert aan Zee, Vorige concerten

Op deze zondagmiddag klinkt er een ander geluid in Kerk aan Zee dan gebruikelijk in de kamermuziekserie Concert aan Zee. Het nieuwe jaar begint feestelijk, met bubbels en chansons, gezongen door Machteld van der Gaag en Luc Runderkamp in het Frans en Nederlands.

Machteld is geboren en getogen in Frankrijk. Ze maakte twee albums met chansons van Barbara en een album met werk van Ramses Shaffy in het Frans, in de NRC gerecenseerd met vier sterren.

Luc is als liedvertolker een laatbloeier, maar is sinds zijn eerste Franse les op tienjarige leeftijd in de ban van het Franse lied. Hij bracht onlangs de cd “Luc zingt voor haar” uit met de mooiste, deels uit het Frans vertaalde Nederlandse luisterliedjes.

Machteld en Luc zijn bij elkaar gebracht door pianist, arrangeur, bandleider en coach Kees van Zantwijk die dit concert op de vleugel begeleid. De cd’s die ze samen met Kees maakten zijn ook op Spotify te beluisteren.
Tijdens dit optreden zingen ze solo en samen een keur aan chansons. In het Frans, vertaald in het Nederlands en vertaald naar het Frans. Barbara, Brel, Bėcaud, Bannink en nog veel meer.

 

 

U kunt hier online kaarten bestellen.

 

 

Lees meer over de musici

Machteld van der Gaag is geboren in Frankrijk. In 2018 was zij winnaar van het Concours de la Chanson en in 2023 won zij het het Ouderen Songfestival. Zij maakte twee albums met chansons van Barbara en in 2023 een album met Franstalige liedjes van Ramses Shaffy. Nico van der Linden, destijds begeleider van Ramses, was de initiator. Nico overleed in 2021 waarna pianist en arrangeur Kees van Zantwijk het stokje overnam. De NRC gaf 4 sterren aan ‘Machteld chante Shaffy’. Machteld is ook een veelgevraagd stemacteur en inspreker van luisterboeken.

 

Luc Runderkamp is als zanger van het Nederlandse luisterlied een laatbloeier. Na jaren als zanger in ensembles en koren viel hij in 2010 als solist in de prijzen bij het Ouderen Songfestival. Vele finaleplaatsen volgden, met als hoogtepunt de publieksprijs in Carré met een zelf geschreven lied. Hij is een welkome gast in verzorginshuizen in het Gooi, Amsterdam en Almere waar hij wekelijks met zijn liedjes het muzikale geheugen van bewoners stimuleert. Zijn repertoire bevat ook in het Nederlands vertaalde chansons die hij soms in het Frans ten gehore brengt. In 2024 was er dan eindelijk zijn debuut-cd: ‘Luc zingt voor haar’.

 

Kees van Zantwijk is als pianist klassiek opgeleid, maar heeft zijn liefde voor de lichte muziek in al haar facetten nooit verloochend. Hij heeft zich in de loop van de jaren ontwikkeld tot een echte muzikale alleseter. Hij treedt op als solist, geeft workshops en is naast begeleider ook bandleider. Hij arrangeert en ondersteunt rijp en groen zangtalent en is al jaren muzikaal leider van het Ouderen Songfestival. In 2024 tourde hij langs de Nederlandse theaters met ‘Masterclass’, in de rol van pianist Manny Weinstock, met Pia Douwes als Maria Callas.

X